🏛 Стажування за кордоном

Стажування за кордоном

Стажування за кордоном - відмінна можливість помандрувати, якщо у вас немає часу, бажання або необхідності здобути вищу освіту в іншій країні.

Хоча в Україні таке явище не користується великою популярністю, стажування за кордоном дуже поширені. У процесі можна здобути навички життя в іншій країні, познайомитися з новою для себе культурою.

Стажування за кордоном для українців в будь-якому випадку вимагає хорошого знання іноземної мови. У більшості випадків це англійська, але якщо ви володієте німецькою, французькою, іспанською, китайською це тільки розширить список можливостей, тому що англійська вже давно вважається базовою.

Особливості та переваги стажування за кордоном

Стажування бувають волонтерськими і професійними, так само в окрему категорію виділяють програми AuPair. У всіх з них є свої переваги, тут все залежить від цілей, від яких відштовхуєтеся саме ви.

  • Професійні стажування за кордоном для українців передбачають роботу, що підвищує рівень компетенцій. Ви можете пройти практику у великій міжнародній компанії або попрацювати на невеликій фермі в сільському регіоні. Тут потрібно добре володіння мовою, професійні навички, що дозволяють виконувати роботу на належному рівні. Іноді подібні стажування бувають оплачуваними, але є і неоплачувані варіанти. Але в такому випадку вам відкривається можливість набути досвід, який стане в нагоді в подальшій кар'єрі. Найпопулярніше професійне стажування за кордоном для студентів - Work & Travel;
  • Волонтерські програми передбачають поліпшення соціального добробуту жителів планети, яким це необхідно. Зазвичай це діти з Індії, Африки. Щоб взяти участь в такому стажуванні, не потрібно відповідати дуже суворим стандартам. Головне, щоб ви дбали про навколишнє середовище, були ініціативні. Такі програми бувають як за рахунок самофінансування, так і оплачуваними. У другому варіанті передбачається оплата проживання, харчування, кишенькових грошей. Відразу варто уточнити, що тут не буде п'ятизіркових готелів і ресторанів, умови зазвичай з мінімальним комфортом;
  • AU-Pair включає в себе відразу роботу, мовну практику і волонтерство. Суть програми полягає в тому, що її учасник буде працювати вихователем або нянею для дитини, і жити в приймаючій сім'ї. За це йому надають кімнату, харчування, гроші на кишенькові витрати. У кожної родини свої вимоги, але бажано, щоб у вас був досвід спілкування або роботи з дітьми, розмовна іноземна мова, відсутність шкідливих звичок. Також учасникам стажування в Європі надаються вихідні для особистих справ і подорожей.

Яку країну вибрати для стажування?

Вибирати країну для стажування за кордоном вартує виходячи з ваших цілей. Можливо, ви плануєте туди переїзд, або давно мріяли побувати в цьому регіоні. Також відштовхуйтесь від свого рівня володіння іноземною мовою. Майже скрізь можна потрапити з англійською, але іноді потрібні волонтери або стажери із знанням німецької, іспанської, і т.д.

Рекомендуємо ознайомитися із переліком усіх доступних стажувань на потрібний вам час, подивитися, яка діяльність найбільше приваблює і потім вже більш детально знайомитися з умовами. Іноді особливого вибору немає, наприклад студенти обирають Work & Travel бо програма збігається з канікулами. Тому дати і тривалість стажування теж мають значення.

Можливості та перспективи

Для студентів, та й випускників університетів, стажування за кордоном відкривають масу можливостей. В першу чергу, ви поліпшите свої навички іноземної мови, адже в ході програми потрібно буде активно взаємодіяти з місцевим населенням.

Наявність стажування в резюме відразу підвищує його рівень. Престижні університети і міжнародні компанії високо цінують досвід волонтерської діяльності, а для деяких це навіть є обов'язковою умовою. Іноді він допомагає збільшити шанси на отримання стипендії або гранту.

Також в ході стажування за кордоном можна розширити свій кругозір, подорожувати, обзавестися новими зв'язками - провести час цікаво і з користю!

Задати питання
Дякуємо!
Ваше повідомлення надіслано, ми звяжемось з вами найближчим часом
На головну
👍 😊 👌
Grammar
01/50